Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 11.06.2018 16:25:51

vše pro vás a vaše květiny

Strupovitost jabloně

ziva firma

certifikat

senior pasy

rodinne pasy

SLEVA 5%

Pro držitele karty

Rodinné pasy,

Senior pasy

Slevový kód:

číslo karty.

Slevový kód napište

na konci objednávky


Strupovitost jabloně
(Venturia inaequalis)

Příznaky poškození
Choroba poškozuje listy, plody i květy. Na listech způsobuje sazovité skvrny, které nekrotizují a silně napadené listy opadávají. Opadávají i silněji napadené květy a mladé plůdky. Větší plody jsou typicky strupovité, často se deformují a někdy i praskají.

 
 
 
 
Příznaky na listech
 
Strupovitost plodu
 

 

OCHRANA
  • Na začátku ošetřování, za suchého letního počasí a koncem vegetace je možné používat přípravky preventivně působící. V období největšího nebezpečí infekce (od konce dubna do konce května) a za deštivého počasí pak přednostně přípravky působící kurativně (léčebně).
  • Preventivně působí přípravky Merpan 80 WG. Polyram WGMythos 30SCClarinet 20 SC , Syllit 65 , Talent Ošetřovat těmito přípravky je třeba již od fáze zeleného poupěte a podle průběhu počasí tato ošetření opakovat v 7 až 14 denních intervalech až do případného nasazení kurativně působících přípravků.
  • Souprava Zdravé jablko, která obsahuje preventivně působící přípravek a přípravek Discus s velmi dobrou kurativní účinností, umožňuje střídání přípravků podle jejich účinnosti.

 
TOPlist